Lausuntopyynnöt tutkimuseettisen toimikunnan kokoukseen 14.9.

Nuoriso- ja lapsuudentutkimuksen tutkimuseettinen toimikunta pitää seuraavan kokouksensa 14.9.2020. Mahdolliset konsultaatio- ja lausuntopyynnöt tulee jättää erillisiä erillisiä ohjeita noudattaen ja sähköistä lomaketta käyttäen 24.8. mennessä. Toimikunta tarjoaa eettistä ennakkoarviointia niille Nuorisotutkimusseuran ja Lapsuudentutkimuksen seuran jäsenille, joilla ei omissa organisaatioissaan ole mahdollisuutta tutkimuseettiseen arviointiin. Huomaattehan, että lausuntopyynnön jättäjän on syytä liittää hakemukseen kaikki tarvittavat liitteet. Muussa tapauksessa hakemuksen käsittely viivästyy täydennyspyyntöjen vuoksi.

Mikäli teillä on vähäisintäkään kysyttävää toimikunnan työskentelyyn liittyen, olkaa rohkeasti yhteydessä.

Lisätiedot

Sofia Laine
Eettisen toimikunnan sihteeri
Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.