Avoin keskustelutilaisuus rasisminvastaisuudesta nuorisotyössä

Nuorisotutkimusverkosto järjestää avoimen keskustelutilaisuuden Tieteiden talolla (Kirkkokatu 6, sali 404) maanantaina 13.12.2010 klo 16-17.

YTT Sini Perho alustaa tilaisuudessa  aiheesta Rasisminvastaisuus nuorisotyön haasteena. Alustusta kommentoi Ranskasta tutkimusvaihdosta palannut Nuorisotutkimusverkoston tutkimusjohtaja Leena Suurpää erityisesti Ranskan rasisminvastaisen kansalaistoiminnan näkökulmasta

Ilmoittautumiset tarjoilujen vuoksi järjestösihteeri Sarianne Karikolle viimeistään perjantaihin 10.12. klo 12 mennessä.

Tilaisuus jatkuu klo 17 alkavalla Nuorisotutkimusseuran syyskokouksella, johon tervetulleita ovat kaikki seuran jäsenet. Kokouskutsu, esityslista ja liitteet löytyvät osoitteesta http://www.nuorisotutkimusseura.fi/syyskokous.