Nuorisotutkimusseuran syyskokous

Tieteiden talo, sali 312 (Kirkkokatu 6, Helsinki)

Nuorisotutkimusseuran syyskokous pidetään Tieteiden talon (Kirkkokatu 6, 00170 Helsinki) salissa 312 maanantaina 4.12.2017 klo 16.00–18.00.

Kokouksessa käsitellään sääntömääräiset asiat: vahvistetaan toimintasuunnitelma, tulo- ja menoarvio sekä liittymis- ja jäsenmaksujen suuruus seuraavalle kalenterivuodelle, valitaan hallituksen puheenjohtaja ja muut hallituksen jäsenet seuraavalle vuodelle sekä valitaan tilin- ja toiminnantarkastajat.

Hallituksen jäseneksi?

Syyskokouksessa valitaan mm. yhdistyksen hallitus. Olet tervetullut ehdokkaaksi! Jos et pääse paikalle kokoukseen, ilmoita halukkuudestasi asettua ehdolle 29.11.2017 mennessä sähköpostitse hallituksen sihteerille Sarianne Karikolle osoitteeseen sarianne.karikko@nuorisotutkimus.fi.

Ilmoittautuminen

Tilaisuudessa on kahvitarjoilu, jonka vuoksi kokoukseen pyydetään ilmoittautumaan Lyyti-lomakkeella viimeistään 29.11.

Kokousmateriaalit

Tervetuloa vaikuttamaan yhdistyksen toimintaan!

Hallitus
Nuorisotutkimusseura ry